Nahoru

Závady a nedostatky

Hlášení závad

Vážení občané,

cílem naší práce je udržovat město čisté a opravovat to, co je rozbité. Naše město je však příliš velké na to, abychom viděli úplně všechno. Budeme tak rádi, když nás na závady a nedostatky, které objevíte, upozorníte. Budeme je poté řešit a i vy tak budete mít možnost přispět ke zlepšení prostředí, ve kterém žijete.
K tomuto účelu slouží od 1. června 2015 služba ProblemReport. Nahlásit problém můžete prostřednictvím mobilní aplikace v chytrém telefonu (systém Android) nebo prostřednictvím internetové mapy. Mapu i přístup ke stažení aplikace najdete pod odkazem níže.
 

 

 

 

Postup pro nahlášení závady


Prostřednictvím mobilní aplikace
Rozbitý koš, nefunkční osvětlení, výtluk v komunikaci a další závady je nutné vyfotit, označit místo závady v mapové aplikaci, zadat svůj e-mail, závadu případně ještě podrobněji popsat a poslat. Pokud máte v chytrém telefonu zapnutou GPS a posíláte závadu přímo z místa zjištění, nemusíte bod v mapě vyhledávat, GPS si místo najde sama.


Prostřednictvím internetové mapy
V mapě je nutné kliknout na tlačítko „Nahlásit problém“ a poté lokalizovat místo, kde se problém nachází. Lidé mohou ťuknout přímo do mapy nebo využít připraveného okna pro zadání adresy. Po kliknutí na obrázek lupy se místo samo lokalizuje. Pak už stačí do tabulky vyplnit podrobnější popis problému, zadat svůj e-mail, případně vložit fotografii a odeslat.

Systém je přístupný zdarma a bez nutnosti registrace. O nahlášení problému i jeho řešení budete informováni prostřednictvím e-mailu, který jste zadali při vkládání závady.

 

Pro ty, kteří z technických důvodů novou aplikaci nemohou využít, je pro nahlášení závad k dispozici E-mail:  zavady@mucl.cz . V něm je nutné přesně specifikovat druh a místo závady, aby ji bylo možné následně vložit do aplikace.

 

Skládka posekané trávy v lese u Žiznikova

Dobrý den,  jak ukazuje připojená fotografie, v lese na začátku Žizníkova, blízko silnice (přibližně pozemky p.č. 291/1 a 931) vzniká skládka posekané trávy. Nejsem si jist, za je to skládka legální, tedy,  zda se snad někdo nezbavuje posekané trávy způsobem, který je v rozporu se zákonem.

  • Oznámeno: 31.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: Městské lesy

Předáno kompetentní osobě

Odstranění závad na dětském hřišti u Centrálu v ul.Vladimírská

Dobrý den,jak na přiloženém snímku je vidět, lávka na děts.hřišti u Centrálu v ul.Vladimírská je nebezpečná - dřevěné hranoly mají veliké mezery a hrající si děti mohou do této mezery zapadnout.Jelikož zveřejníte jen 1 foto, další nebezpečné závady nemůžu poslat..Také ochranný nátěr dřevěných prvků je na mnoha místech vydřený.Jelikož hřiště není oplocené ,jsou tam  vidět i psí hromádky. Žádám Technickou správu města o zajištění urychlené nápravy tohoto stavu a častější kontrolu firmy Lesoprakt, která mápravidelnou údržbu hřiště a dodržení hygienických podmínek na nich dle smlouvy s Městem na starosti.  Děkuji Vám jménem rodičů  za opravu těchto prolézaček - okolní hřiště na Špičáku jste vloni bez náhrady zrušili, tak alespoň zdebychom si přáli bezpečné prostředí pro naše děti.

  • Oznámeno:29.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: Ing. Ivana Bínová

Předáno kompetentní osobě

Sestříhání keřů u křižovatky Děčínská Bezručova

Dobrý den,
prosím opětovně o sestříhání keřů v Děčínské ulici vlevo při výjezdu z ulice Bezručova (viz foto). Brání ve výhledu vlevo při výjezdu vozem.

  • Oznámeno: 27.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: Ing. Ivana Bínová

Předáno kompetentní osobě

Oprava chodníku v ul. U Nemocnice

Dobrý den!
Prosíme Vás o opravu chodníku v ulici U Nemocnice, který vede podél areálu nemocnice - parku. Díry jsou čím dál větší, že se ani nedá projet kočárky.
Děkujeme

  • Oznámeno: 26.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: Petr Švadlenka

Předáno kompetentní osobě

Chybí stříška na výlep.válci, poškozená lampa VO

Vážení,
pravděpodobně to již víte, ale na nově instalovaném plechovém válci na výlep plakátů u kruhového objezdu na Děčínské ulici zmizela plechová stříška. Nejspíše ji někdo ukradl.
V ulici Pod Holým vrchem přímo proti sídlu Policie ČR je poškozená lampa veřejného osvětlení. Rameno lampy se otočilo a skleněná koule již dlouho visí na drátech dolů. Prosím o nápravu.

  • Oznámeno: 26.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: KD Crystal, ing. Milan Blecha

Předáno kompetentním osobám

Výlepový válec byl po vandalském poškození opraven a opětovně instalován.

Svítidlo bylo zdemnontováno a po opravě bude opět namontováno.

Poničený chodník v ul. A.Sovy 1718-1721

Dobrý den. V minulých dnech byl neznámým pachatelem na několika místech takto poničen příjezdový chodník v ul.Ant.Sovy 1718-1721.Vylámaný asfalt,který byl rozházený přes celý chodník, jsme z bezpečnostních důvodů odklidili.Prosíme o opravu těchto míst.Oprava by mohla proběhnout zároveň se zprůchodněním odtokového kanálku.Ten jsme reklamovali 16.5.2015.Děkujeme za vyřízení.:-)

  • Oznámeno: 25.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: Petr Švadlenka

Předáno kompetentní osobě

Špatně viditelný přechod Okružní

Dobrý den,
již jsem na tento přechod upozorňoval. Co týden se dohaduji s řidiči, kteří zastaví přímo na přechodu, a tím znemožňují plynulé přecházení. I když je osazena dopravní značka, častou výmluvou je - přechod není vidět. Jak je patrné z fotografie (datum pořízení) tento stav trvá již rok. Děkuji

  • Oznámeno 21.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: Ing. Jitka Majorová

Předáno kompetentní osobě

Nespokojenost s odpovědí na podnět Žiznikovský rybník

Dobrý den,ač jistě užitečná rubrika v mnohém napomáhá občanům města, některé nahlášené závady řeší úředníci prapodivným způsobem. Nahlášená závada - neoznačená a volně přístupná obslužná lávka na hrázi Žizníkovského rybníka, byla dle vyjádření označena a zamezen přístup chodců. To však není pravda ani omylem a úředník si práci ulehčil a spoléhal, že se "otravný občan" již neozve. Rovněž tvrzení, že po zbudování obslužné lávky byla tato označena značkou zákaz vstupu s řetízkem pro zamezení vstupu, je lživá. Prosím tedy o nápravu a prověření, který úředník takto plní svoje úkoly

  • Oznámeno:19.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: Petr Švadlenka

Předáno kompetentní osobě

Úprava terénu po likvidaci pískoviště

Opet zasilam dotaz ohledne terennich uprav po likvidaci piskoviste v ul.Bardejovska pred c.p.2466?
Dnes je tu posekano a myslim si, ze ty koleje nejsou prehlednutelne. Takze by me zajimalo, zda si to konecne prijede po sobe nekdo zahrabat???? Koleje tu jsou zhruba na trech mistech!

  • Oznámeno: 19.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: Ing.Ivana Bínová

Předáno komepetentní osobě

Smetiště u vodárny pod Špičákem

Dobrý den, v neděli jsme byli uklízet na Špičáku, ale u horní vodárny pod Špičákem je pěkné smetiště, které se nedá uklidit jen rukama, je potřeba smetiště odvézt. V příloze je vidět. Doufám, že se úklid zajistí.

  • Oznámeno: 18.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: Ing. Ivana Bínová

Předáno kompetentní osobě

Pytle s odpadem v ul. Kunratická

Dobrý den,
v Kunratické ulici leží již delší dobu u veřejného osvětlení  asi 10 pytlů  s nasbíraným odpadem, kdy bylo prováděno blokové čištění.

  • Oznámeno: 18.5.2015
  • Stav: řeší se
  • Řeší: koordinátor VPP

Předáno kompetentní osobě

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »  

Patička (Konec obsahové části)

Nahoru
Oficiální internetové stránky města Česká Lípa